WordPress Social Login - en to cs translation catalogue (103 entries)

en: Provider user ID
cs: ID uživatele poskytovatele

en: Profile URL
cs: URL Profilu

en: Website URL
cs: URL webové stránky

en: Photo URL
cs: Url fotky

en: Display name
cs: Zobrazované jméno

en: Description
cs: Popis

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Gender
cs: Pohlaví

en: Language
cs: Jazyk

en: Age
cs: Věk

en: Birth day
cs: Den narození

en: Birth month
cs: Měsíc narození

en: Birth year
cs: Rok narození

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: Country
cs: Země

en: Region
cs: Kraj

en: City
cs: Město

en: Zip
cs: PSČ

en: Connect with a provider to get started
cs: Na začátek připojte poskytovatele

en: Connected adapter specs
cs: Informace o připojeném adaptéru

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: OpenID Identifier
cs: Identifikátor OpenID

en: Application keys
cs: Klíče aplikace

en: Access token
cs: Přístupový token

en: Access token secret
cs: tajný přístupový token

en: Access token expires in
cs: Přístupový token expiruje za

en: second(s)
cs: sekund(a)

en: Access token expires at
cs: Přístupový token expiruje v

en: Connected adapter console
cs: Konzole připojeného adaptéru

en: Path
cs: Cesta

en: Method
cs: Metoda

en: Submit
cs: Odeslat

en: API Response
cs: Odpověď API

en: Code PHP
cs: Kód PHP

en: Connected adapter debug
cs: Konzole připojeného adaptéru

en: Connected user social profile
cs: Připojený uživatelský profil

en: Authentication Playground
cs: Hřiště ověřování

en: Authentication Playground will let you authenticate with the enabled social networks without creating any new user account
cs: Hřiště ověřování Vám umožní se přihlásit pomocí nastavených sociálních sítí bez vytváření nové uživatelského účtu

en: This tool will also give you a direct access to social networks apis via a lightweight console
cs: Tento nástroj Vám taky dá přímý přístup k API kódům sociálních sítí skrz jednoduchou konzoli

en: Connect with
cs: Připojit se přes

en: Save Settings
cs: Uložit nastavení

en: Accept new registration
cs: Povolit registrace

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Allow authentication
cs: Povolit ověřování

en: Accounts linking
cs: Propojení účtů

en: Link user account
cs: Odkaz na účet

en: Profile Completion
cs: Dokončení profilu

en: Require E-mail
cs: Požádat o email

en: Allow Username change
cs: Povolit změnu přezdívky

en: Hook extra registration fields
cs: Připojit dodatečné registrační údaje

en: Notes
cs: Poznámky

en: None
cs: Nic

en: Membership level
cs: Úroveň členství

en: Here you can define the default role for new users authenticating through WSL
cs: Zde můžete definovat nové pravidlo pro nové uživatel ověřené skrz WSL

en: New WSL users default role
cs: Nové pravidlo pro uživatele WSL

en: Safe
cs: Bezpečné

en: &mdash; Wordpress User Default Role &mdash;
cs: &mdash; Výchozí role uživatele Wordpressu &mdash;

en: &mdash; No role for this site  &mdash;
cs: &mdash; Žádné pravidlo pro web &mdash;

en: Be careful with these
cs: Buďte opatrní s tímto

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Domains list
cs: Seznam domén

en: E-mails list
cs: Seznam emailů

en: What's This?
cs: Co to je ?

en: IMPORTANT!
cs: DŮLEŽITÉ!

en: BuddyPress plugin not found!
cs: BuddyPress plugin nebyl nalezen!

en: Report as bug
cs: Nahlásit chybu

en: Users avatars
cs: Uživatelské avatary

en: Birth date
cs: Datum narození

en: Disable
cs: Zakázat

en: Enable
cs: Povolit

en: WordPress user not found!
cs: WordPress uživatel nebyl nalezen!

en: Edit user details
cs: Upravit detaily

en: <p>No log found!</p>
cs: <p>Nebyl nalezen žádný log!</p>

en: Change this mode
cs: Změnit mód

en: Read about the development mode
cs: Přečtěte si informace o vývojářském módu

en: Read about the debug mode
cs: Přečtěte si informace o debug módu

en: Docs
cs: Dokumentace

en: The minimum server requirements are
cs: Minimální serverové požadavky jsou

en: PHP >= 5.2.0 installed
cs: PHP >= 5.2.0 instalováno

en: Welcome!
cs: Vítejte!

en: Get Started
cs: Jak začít

en: Plugin Overview
cs: Přehled pluginů

en: Manage users and contacts
cs: Spravovat uživatele a kontakty

en: Sorry, we couldn't link your account.
cs: Omlouváme se, nepodařilo se nám propojit váš účet.

en: Registration is now closed.
cs: Registrace je nyní uzavřena.

en: Networks
cs: Sítě

en: Users
cs: Uživatelé

en: Help
cs: Nápověda

en: Tools
cs: Nástroje

en: Log viewer
cs: Prohližeč logů

en: Components
cs: Komponenty

en: Back to home
cs: Zpět domů

en: Redirecting...
cs: Přesměrovávám...

en: Hi %s
cs: Ahoj %s

en: Already have an account
cs: Již mám účet

en: Link my account
cs: Připojit můj účet

en: Create a new account
cs: Vytvořit nový účet

en: Password
cs: Heslo

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Back to %s
cs: Zpět k%s
