WordPress Social Login - en to tr_TR translation catalogue (130 entries)

en: Provider user ID
tr_TR: Kullanıcı ID sağlayın

en: Profile URL
tr_TR: Profil URL

en: Photo URL
tr_TR: Fotoğraf URL

en: Display name
tr_TR: Görünen Ad

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: First name
tr_TR: İsim

en: Last name
tr_TR: Soyisim

en: Gender
tr_TR: Cinsiyet

en: Language
tr_TR: Lisan

en: Age
tr_TR: Yaş

en: Birth day
tr_TR: Doğum günü

en: Birth month
tr_TR: Doğum ayı

en: Birth year
tr_TR: Doğum yılı

en: Email
tr_TR: E-Posta

en: Phone
tr_TR: Telefon

en: Address
tr_TR: Adres

en: Country
tr_TR: Ülke

en: Region
tr_TR: Bölge

en: City
tr_TR: Şehir

en: Zip
tr_TR: Posta Kodu

en: Connect with a provider to get started
tr_TR: Başlangıç olarak bir sağlayıcıya bağlan

en: Connected adapter specs
tr_TR: Bağlayıcı adaptör özellikleri

en: Provider
tr_TR: Sağlayıcı

en: OpenID Identifier
tr_TR: OpenID tanımlayıcı

en: Scope
tr_TR: Kapsam

en: Application keys
tr_TR: Uygulama anahtarları

en: Access token
tr_TR: Erişim dizgesi

en: Access token secret
tr_TR: Gizli erişim dizgesi

en: Access token expires in
tr_TR: Erişim dizgesi bitişi

en: second(s)
tr_TR: saniye

en: Access token expires at
tr_TR: Ereişim dizgesi bitiyor:

en: Connected adapter console
tr_TR: Bağlanan adaptör konsolu

en: Path
tr_TR: Yol

en: Method
tr_TR: Metod

en: Query
tr_TR: Sorgu

en: Submit
tr_TR: Gönder

en: API Response
tr_TR: API Cevabı

en: Code PHP
tr_TR: PHP Kodu

en: Connected adapter debug
tr_TR: Bağlanan adaptör hata ayıklama

en: PHP Session
tr_TR: PHP Oturumu

en: Connected user social profile
tr_TR: Bağlanan kullanıcı sosyal profili

en: Authentication Playground
tr_TR: Kimlik doğrulama deneme alanı

en: Authentication Playground will let you authenticate with the enabled social networks without creating any new user account
tr_TR: Bu alan size yeni bir kullanıcı oluşturmadan izin verilen sosyal ağlar üzerinden kimlik doğrulama testi yapmanıza imkan tanır

en: This tool will also give you a direct access to social networks apis via a lightweight console
tr_TR: Bu araç aynı zamanda size sosyal ağ APIlerine hafifletilmiş bir konsol aracılığıyla erişim sağlar

en: Connect with
tr_TR: Bağlan

en: Save Settings
tr_TR: Değişiklikleri Kaydet

en: WSL Widget
tr_TR: WSL Bileşeni

en: Accept new registration
tr_TR: Yeni kayıtları kabul et

en: Yes
tr_TR: Evet

en: No
tr_TR: Hayır

en: Allow authentication
tr_TR: Kimlik doğrulamaya izin ver

en: Accounts linking
tr_TR: Bağlanan hesaplar

en: Link user account
tr_TR: Kullanıcı hesabı bağla

en: Profile Completion
tr_TR: Profil tamamlama

en: Require E-mail
tr_TR: E-Posta gerekli

en: Allow Username change
tr_TR: Kullanıcı adı değişikliğine izin ver

en: Hook extra registration fields
tr_TR: Fazladan kayıt alanları ekle

en: User Moderation
tr_TR: Kullanıcı Onaylama

en: <b>None</b>: No moderation required.
tr_TR: <b>Hiç</b>: Kullanıcı onaylama yok

en: <b>E-mail Confirmation</b>: New users will need to be confirm their e-mail address before they may log in
tr_TR: <b>E-Posta Onayı</b>: Yeni kullanıcılar e-posta adreslerini onaylamalılar

en: <b>Admin Approval</b>: New users will need to be approved by an administrator before they may log in
tr_TR: <b>Yönetici Onayı</b>: Yei kullanıcılar yönetici onayından sonra oturum açabilirler

en: Notes
tr_TR: Notlar

en: Membership level
tr_TR: Üyelik seviyesi

en: Safe
tr_TR: Güvenli

en: Be careful with these
tr_TR: Bunlarda dikkatli olun

en: Filters by emails domains name
tr_TR: E-postaları alan adlarına göre filtreler

en: Enabled
tr_TR: Etkin

en: Filters by e-mails addresses
tr_TR: E-posta adreslerini filtreler

en: E-mails list
tr_TR: E-posta listesi

en: What's This?
tr_TR: Bu Nedir?

en: IMPORTANT!
tr_TR: ÖNEMLİ!

en: BuddyPress plugin not found!
tr_TR: BuddyPress eklentisi bulunamadı!

en: Report as bug
tr_TR: Hata olarak rapor gönder

en: User's first name
tr_TR: Kullanıcının adı

en: User's last name
tr_TR: Kullanıcının soyadı

en: User's gender. Values are 'female', 'male' or blank
tr_TR: Kullanıcının cinsiyeri. Değerler 'bayan', 'bay' veya boşluk

en: The day in the month in which the person was born. Not to confuse it with 'Birth date'
tr_TR: Kişinin doğduğu ayın günü. 'Doğum tarihi' ile karıştırılmamalıdır.

en: The month in which the person was born
tr_TR: Kişinin doğduğu ay

en: The year in which the person was born
tr_TR: Kişinin doğduğu yıl

en: Birth date
tr_TR: Doğum tarihi

en: Complete birthday in which the person was born. Format: YYYY-MM-DD
tr_TR: Kişinin doğum tarihi. Formatı: YIL-AY-GÜN

en: User's phone number
tr_TR: Kullanıcının telefon numarası

en: User's address
tr_TR: Kullanıcının adresi

en: User's country
tr_TR: Kullanıcının ülkesi

en: User's state or region
tr_TR: Kullanıcının eyalet veya bölgesi

en: User's city
tr_TR: Kullanıcının şehri

en: BuddyPress integration
tr_TR: BuddyPress entegrasyonu

en: WordPress user not found!
tr_TR: WordPress kullanıcısı bulunamadı!

en: Contact Email
tr_TR: İletişim E-postası

en: Documentation
tr_TR: Dökümantasyon

en: FAQs
tr_TR: Sıkça Sorulan Sorular

en: Support
tr_TR: Destek

en: Authors
tr_TR: Yazarlar

en: License
tr_TR: Lisans

en: About WordPress Social Login
tr_TR: WordPress Social Giriş Hakkında

en: Thanks
tr_TR: Teşekkürler

en: Basic Settings
tr_TR: Temel Ayarlar

en: Social icon set
tr_TR: Sosyal ikon seti

en: Display the default WordPress avatars
tr_TR: Varsayılan Wordpress avatarlarını göster

en: Advanced Settings
tr_TR: Gelişmiş Ayarlar

en: Notification
tr_TR: Bildirim

en: No notification
tr_TR: Bildirim Yok

en: Tip
tr_TR: İpucu

en: Note
tr_TR: Not

en: First go to: <a href="%s" target ="_blank">%s</a>
tr_TR: Öncelikle <a href="%s" target ="_blank">%s</a> bağlantısına gidin

en: And that's it!
tr_TR: Hepsi bu!

en: Welcome to WordPress Social Login
tr_TR: WordPress Social Login' e hoşgeldiniz

en: By gender
tr_TR: Cinsiyete göre

en: By age
tr_TR: Yaşa göre

en: There's no data yet
tr_TR: Henüz bir veri yok

en: System information
tr_TR: Sistem Bilgileri

en: Uninstall
tr_TR: Kaldır

en: Thank you for using Wordpress Social Login
tr_TR: Wordpress Social Login kullandığınız için teşekkürler

en: Good bye
tr_TR: Hoşçakalın

en: Development mode
tr_TR: Geliştirme modu

en: Username
tr_TR: Kullanıcı adı

en: Profiles
tr_TR: Profiller

en: Delete
tr_TR: Sil

en: View
tr_TR: Görüntüle

en: Change this mode
tr_TR: Bu modu değiştir

en: Welcome!
tr_TR: Hoşgeldiniz!

en: Get Started
tr_TR: Başlayın

en: Networks
tr_TR: Ağlar

en: Processing, please wait...
tr_TR: İşleniyor, lütfen bekleyiniz...

en: Hi %s
tr_TR: Merhaba %s

en: Already have an account
tr_TR: Zaten bir hesabınız mı var

en: New to our website
tr_TR: Web sitemize yeni misiniz

en: Link my account
tr_TR: Hesabımı bağla

en: Create a new account
tr_TR: Yeni bir hesap oluştur

en: Password
tr_TR: Şifre
